Wybór zapachu w zależności od okazji

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Codziennie rano zaglądając do szafy wybieramy ubranie. Dobieramy poszczególne części garderoby zestawiając je w gustowną, przynajmniej subiektywnie, całość. Ubierając się do pracy najczęściej kompletujemy zachowawcze i stonowane formy i barwy. Gdy po południu przebieramy się w nieco swobodniejszą odzież nie ogranicza nas już dress kod, a gdy zestawiamy ubiór na wielką galę starannie planujemy wszystkie szczegóły. Chcemy ubrać się tak by naprawdę być widocznym.

Wybór perfum

Perfum jest takim samym elementem ubioru jak każdy inny. Oddaje naszą osobowość, zaangażowanie czy obojętność. Dobór zapachu zależy od wielu czynników i tak naprawdę nikt jeszcze nie zdefiniował zasad, którymi ludzki nos i mózg kieruje się przy zakupie kolejnego flakonika. Głęboko indywidualne preferencje sprawiają, że na niektóre zapachy reagujemy zachwytem a inne wręcz nas odstręczają . Jakże bowiem często jest tak, że wybrany spośród dziesiątków innych zapachów perfum podoba nam się przez kilka dni, czy tygodni a z czasem zaczyna wręcz drażnić. Albo odwrotnie, mamy swój ulubiony perfum, który używamy każdego dnia bez względu na okoliczności i uodporniamy się już na jego cechy.

Zapachy na co dzień

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez kilku kropli perfum. Delikatny powiew olejków eterycznych podnosi samoocenę i poprawia samopoczucie. Jednak, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę, umiejętny dobór perfum jest sztuką. Gdy wącha się kolejne fiolki, każdy z nas może wskazać kilka czy kilkanaście zapachów, które go zachwyciły. Ale nie każdy z nich nadaje się na dowolną okazję. Zapach używany na co dzień przede wszystkim nie powinien być zbyt intensywny i ostry. Tego rodzaju zapachy męczą i nas i otoczenie. Dobrym wyborem w ciągu dnia jest woda perfumowana o delikatnym cytrusowym, kwiatowym lub wytrawnym  zapachu. Wody perfumowane utrzymują się na skórze cały dzień, jednak są znacznie łagodniejsze nawet bezpośrednio po użyciu i chronią nasze zmysły przed zbyt gwałtownymi doznaniami. Osoby, które wyraźnie preferują lżejsze zapachy mogą oczywiście używać perfum o tej intensywności i rodzaju zapachu również wieczorem czy na wielkie wyjście.

Zapachy na wielkie wyjście

Gdy czeka nas wielkie wyjście również zapach powinien otrzymać wyjątkową nutę. Należy jednak zwrócić uwagę na okoliczności, jakie będą mu towarzyszyły. Czy spotkanie/uroczystość/bal etc będą odbywały się w zamkniętym pomieszczeniu czy w plenerze. Jeżeli będzie to plener zapach może być wyraźnie gęsty, piżmowy i korzennym aromacie. Może też być wyraźnie słodki, ciężki i wyrazisty. Tego rodzaju perfum użyty w stosownych ilościach nada wieczorowi zupełnie inną oprawę.

Natomiast jeżeli wieczór spędzimy na wielkiej gali w operze, teatrze lub po prostu w restauracji wybrany zapach należy dobrze przemyśleć, a na pewno trzeba uważać z ilością perfum. Zapach może być gęsty i intensywny, ale dozowany w niewielkich ilościach. Naprawdę złe wrażenie robi grupa osób, w której co jest naturalne, każda zastosowała inny perfum, ale wszyscy w nadmiernych ilościach.

averagemoda

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrze dobrać spodnie na wyjątkową okazję?
/
Jak dobrze dobrać spodnie na wyjątkową okazję?
Przekonaj się, jak idealnie dobrać spodnie do różnych okazji. Poradnik zawiera praktyczne wskazówki i trendy, które pomogą Ci wyglądać elegancko w każdych okolicznościach.
Poradnik dla rodziców – jak rozpoznać i radzić sobie z nietolerancją glutenu u dzieci
/
Poradnik dla rodziców – jak rozpoznać i radzić sobie z nietolerancją glutenu u dzieci
Poznaj znaki nietolerancji glutenu u dzieci i dowiedz się, jak pomóc maluchom radzić sobie z tą dolegliwością. Poradnik napisany z myślą o rodzicach.
Bezwodne kosmetyki to produkty przyszłości? Sprawdź, dlaczego jest to realny scenariusz
/
Bezwodne kosmetyki to produkty przyszłości? Sprawdź, dlaczego jest to realny scenariusz
Bierzesz prysznic zamiast kąpieli i zakręcasz wodę podczas mycia zębów? Poznaj kolejny sposób na dbanie o środowisko naturalne i kończące się zasoby wody pitnej.