Jak testować perfumy?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich perfum wcale jest łatwy, podobnie jak sam proces testowania. Warto zdecydować się na gruntowne sprawdzenie danego produktu, by uniknąć potem rozczarowań. Czasem może się zdarzyć tak, że coś co w pierwszej chwili nam się spodobało, a rozczaruje nas przy codziennym użytkowaniu. Na co zwrócić zatem uwagę przy testowaniu?

Spokój

Punktem wyjściowym powinno być spokojne podejście do całego procesu, zatem zamiast biegać od stoiska do stoiska w drogerii, dajmy sobie czas na spokojne testy. Z tego względu szczególnie udane może być testowanie w domu, co jest możliwe dzięki oferowanym przez wiele marek próbkom. Pozwala to także na sprawdzenie zapachu na kanwie całego dnia, więc uzyskamy już całkowitą pewność odnośnie danych perfum. Unikniemy też w ten sposób wszelkich aspektów rozpraszających naszą uwagę, które wystąpią w zatłoczonym sklepie, gdzie powietrze jest też wypełnione różnymi aromatami. Wybierając się do drogerii, optymalny wyborem będzie postawienie na godziny poranne bądź wczesne popołudnie, gdy nie napotykamy tam jeszcze wielkich tłumów, a i sam asortyment będzie mniej przebrany niż wieczorem.

Jak korzystać z blottera?

Pierwsze wrażenie o danych perfumach można sobie wyrobić w drogerii, gdzie znajdziemy tak zwane blottery, a więc specjalne papierki do dokonywania testów. Także z nich należy jednak odpowiednio korzystać, by uniknąć pochopnej oceny i błędnych decyzji. Poprawny przebieg całego testu powinien się rozpocząć od spryskania blottera z odległości kilkunastu centymetrów (w przeciwnym razie go przemoczymy) i odczekania kilkunastu sekund. Następnie warto pomachać papierkiem przed nosem i dopiero potem zbliżyć go i dokładnie powąchać. Uważajmy także, by nie dotykał on samego nosa, bowiem zniekształci to odbiór zapachu.

Sprawdzenie na własnej skórze

Istotną kwestią w kontekście perfum jest to, że reagują one ze skórą człowieka, zatem poszczególny zapach tego samego produktu może być inny na każdej osobie. Nie należy się zatem kierować jedynie testem przeprowadzonym na papierku czy perfumami innej osoby, które akurat nam się spodobały. Konieczne jest sprawdzenie ich na własnym ciele – najbardziej popularne miejsce to nadgarstek, lecz jeżeli dokonujemy gruntownego testu, na przykład na przestrzeni całego dnia, to można spryskać także szyję.

Pozwoli to upewnić się jak odbierany będzie dany zapach na naszym ciele oraz jak długo się utrzymuje, a to także bardzo ważne i nie da się tego zweryfikować na blotterze, bowiem tam aromat utrzymuje się zawsze bardzo długo. Przy okazji wyjdzie także na jaw, czy przypadkiem nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników wykorzystywanych przez daną markę. Pamiętajmy też, by przed testowaniem nie spryskać się wcześniej własnymi perfumami, bowiem zniweczy to całe trudy.

Przed dokonaniem zakupu perfum dobrze jest je gruntownie przetestować, poczynając od sprawdzenia zapachu w drogerii, a najlepiej kończąc na zdobyciu próbki i spokojnej weryfikacji w warunkach domowych. Dzięki temu upewnimy się, że dane perfumy pasują do naszego ciała i osobowości, co pozwoli na uniknięcie mylnych decyzji.

averagemoda

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bluzka do karmieni – porady i rekomendacje przy jej wyborze
/
Bluzka do karmieni – porady i rekomendacje przy jej wyborze
Poradnik dla matek, które szukają komfortowych i stylowych bluzek do karmienia. Dowiedz się, jakie cechy powinna mieć idealna bluzka dla karmiącej mamy i jakie modele są teraz na topie.
Jak wybierać odpowiednie jednorazowe rękawice dla Twojej branży?
/
Jak wybierać odpowiednie jednorazowe rękawice dla Twojej branży?
Przewodnik po wyborze jednorazowych rękawic odpowiednich dla różnych branż. Odkryj, które typy rękawic oferują najlepszą ochronę i komfort dla Twojego zawodu.
Jak działają kosmetyki z peptydami na zdrowie i wygląd skóry?
/
Jak działają kosmetyki z peptydami na zdrowie i wygląd skóry?
Odkryj sekrety peptydów - składników coraz częściej spotykanych w kosmetykach. Dowiedz się, jak wpływają na zdrowie i wygląd Twojej skóry.