Chłodzące mgiełki do ciała – czy to naprawdę działa?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś jednym z podstawowych kosmetyków na lato, jest oczywiście mgiełka do ciała. Czasem jednak kupujemy ją tylko dlatego, że zdaje się być modna. Czy wiemy jednak jak powinna ona działać i czemu w gruncie rzeczy służy? Niestety czasami kobietom wydaje się, że jest to forma perfum. Oczywiście taka mgiełka daje pewien zapach, jednak jest on bardzo ulotny. W gruncie rzeczy po kilku chwilach w ogóle go nie czuć. Do czego zatem taka mgiełka służy, jeśli nie jako substytut perfum?

Mgiełki dla orzeźwienia ciała

Taka mgiełka ma przede wszystkim orzeźwić. Jeśli kiedyś miałyśmy taką to z pewnością wiemy, iż ma ona bardzo mocną siłę pryskania. Gdyby perfumy aż tak mocno spryskiwały nas, zapach mógłby stać się duszący. W przypadku mgiełki jest on bardzo lekki, dlatego nawet jeśli spryskamy się kilka razy, nikt nie będzie tego za bardzo czuł. Ewentualnie przez kilka pierwszych chwil woń będzie się utrzymywać, jednak tylko my tak naprawdę będziemy ją wyczuwać.
Oczywiście mgiełki mają orzeźwiać nas i sprawiać, że upalne lato będzie o wiele łatwiejsze do zniesienia. To nie oznacza jednak, że taka mgiełka da nam poczucie chłodu na cały dzień. Tak naprawdę tylko przez pewien czas czujemy ukojenie i chłód. Taki efekt zazwyczaj utrzymuje się maksymalnie pół godziny. Mgiełki są tanie i stosunkowo szybko się kończą właśnie dlatego, że ich używanie musi być regularne. Jeśli chcemy znów poczuć przyjemne uczucie chłodu, musimy oczywiście ponownie się spryskać. Oczywiście takie uczucie chłodu jest naprawdę wyraźne. W gruncie rzeczy od razu możemy zauważyć wyraźną różnicę. Jakie składniki zawarte w mgiełce gwarantują, że będzie nas ona faktycznie ochładzać i przede wszystkim orzeźwiać?

Składniki w chłodzących mgiełkach

Oczywiście różne składniki wpływają na to, iż dana mgiełka jest naprawdę chłodząca. Warto skupić się na kilku z nich. Jednym z takich składników, jest chociażby mentol. Wykazuje on właściwości chłodzące i można na rynku spotkać mgiełki, które go zawierają. Uczucie chłodu po rozpyleniu produktu na skórze, jest wyczuwalne już od pierwszej sekundy. Sam zapach mentolu również jest bardzo orzeźwiający, o daje świetny efekt.

Kolejny składnik to wyciągi z cytrusów bądź też z zielonej herbaty. Trzeba przyznać, że zarówno cytrusy jak i zielona herbata, wykazują właściwości chłodzące i przede wszystkim orzeźwiające. Sam zapach cytrusów sprawia, że czujemy się pobudzeni i orzeźwieni.

Oczywiście woda, która tak naprawdę stanowi praktycznie 100% składników mgiełki, może być wzbogacona o różne inne elementy. To jest tylko ułamek z nich, który występuje w mgiełkach. Warto zwracać jednak uwagę na to, by w takiej mgiełce nie był zawarty alkohol. Jak wiemy bardzo wysusza on skórę i przede wszystkim nieprzyjemnie pachnie. Gdy rozpylimy taką mgiełkę na swoim ciele, na pewno nie poczujemy orzeźwienia. Wręcz przeciwnie, poczujemy się zmęczeni danym zapachem już po kilku chwilach. Najlepsze są mgiełki tworzone na bazie naturalnych składników. Warto by miały one w swoim składzie również jakieś substancje nawilżające.

averagemoda

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy należy udać się na masaż leczniczy?
/
Kiedy należy udać się na masaż leczniczy?
Masaż leczniczy jest jedną z wielu metod leczenia bólu i urazów, która ma na celu złagodzenie dolegliwości oraz poprawienie funkcjonowania ciała. Często stosowany jest w przypadku schorzeń mięśniowo-szkieletowych, ale nie tylko. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz udać się na masaż leczniczy Poznań to bardzo dobre rozwiązanie. 
Pomysły na stylizację z koszulą
/
Pomysły na stylizację z koszulą
Przeczytaj nasze propozycje i wybierz idealny zestaw z koszulą dla siebie. 
Bezwodne kosmetyki to produkty przyszłości? Sprawdź, dlaczego jest to realny scenariusz
/
Bezwodne kosmetyki to produkty przyszłości? Sprawdź, dlaczego jest to realny scenariusz
Bierzesz prysznic zamiast kąpieli i zakręcasz wodę podczas mycia zębów? Poznaj kolejny sposób na dbanie o środowisko naturalne i kończące się zasoby wody pitnej.